המדריך לאיך לנשק אישה – שיעורים מהכלב

ראיתי פרק של איזו סדרת הכרויות חדשה. החמוד הזה מאוד רצה לנשק את החמודה הזו, התבלבל בתוך עצמו, התבלבל יחד איתה ובסוף עט עליה בנשיקה מפתיעה מהצד השני של הספה. היא כן נמשכה אליו, היא כן רצתה שהוא ינשק אותה אבל אני חושבת, ואולי אני מדברת בשם עצמי, שהתקפה כזו זה לא הכי נעים לקבל, גם כשאת כן מעוניינת בקרבה מהצד השני. אני לא באה לבחור בטענות, מי מלמד אותנו מה לעשות בכלל? הוא גבר יפה, הוא היה ממש חמוד ופתאום התגלה בו הצד הלא יודע מה לעשות הזה. אם הוא לא יודעת מה לעשות, מי כן? והיא בכלל הייתה בטוחה שהוא לא נמשך אליה... איך התנתקנו מהתקשורת הבסיסית הזו שמעבר למילים? התקשורת האינטואיטיבית, זו שבעלי החיים משתמשים בה. תקשורת פשוטה של כן רוצה, לא רוצה, שמח, מפחד, מתוסכל. הבסיס של הבסיס.

מהשיעורים החשובים ביותר שלמדתי על כלבים כשבחרתי בגישה הומנית כדרך חיים, זה הבנה של שפת הגוף. כלב לא יכול להגיד במילים שהוא מעוניין או לא מעוניין בקרבה או מגע. הגוף שלו מעביר בצורה מאוד מאוד ברורה את המסר – נעים לי ולא נעים לי. מסתבר שכלבים הם המורים הטובים ביותר ואני אשמח לחלוק אתכם את השיעור החשוב שלמדתי על עצמי ועל בני אדם.

למרות שלי זה מאוד ברור איך הייתי רוצה שגבר ינשק אותי,
כולנו שונות עם העדפות שונות ורצונות שונים ואני לא מתיימרת לחשוב שאני יודעת מה כל הנשים אוהבות. מה שלאחת מרגיש רומנטי בטירוף, לאחרת ירגיש כמו הטרדה. עם אחד זה יהיה נחמד עם אחר זה יהיה מקריפ. אין חוקיות בדבר הזה. אז זה לא ממש מפתיע שלגברים, אלה שמחזיקים נכון לזמנים אלה את נטל הצעד הראשון בברירת המחדל של הדייטינג (ואני לא בעד, אשמח שזה ישתנה), אין מושג מה לעשות. לפני שתקפצו עליי, אני בהחלט מעודדת גם נשים לעשות את הצעד הראשון כשמרגיש נכון ונח.

אני מקווה שאני אעשה שירות לכל אישה באשר היא בכתיבת המדריך הזה. (וגם לגברים כמובן. לכולנו!) עם כל השוני בין אישה אחת לאחרת, אני מאמינה שעם הגישה הזו רובינו נוכל להזדהות. אולי תוכלי אפילו להזכר במקרה שבו הגוף שלך היה מאוד ברור ולמרות זאת, קרו דברים שלא רצית. ותהית לעצמך אחר כך, למה לא אמרתי כלום? אמרת הכל.

הגוף של האישה יגיד לך כל מה שאתה צריך לדעת, עם מעט מאוד מאמץ או אומץ מצדך.

אלה שני הדברים החשובים ביותר לשים לב אליהם בגוף של אישה במהלך אינטראקציה:
  1. לאן הגוף שלה פונה בסקאלה שבין פונה אליך לגמרי למפנה אליך גב.
  2. כמה הגוף שלה קשה או משוחרר בסקאלה שבין קפואה לגמרי לרפויה לחלוטין.

כל אישה מתנהגת אחרת בחברת גבר שהיא נמשכת אליו או בחברת גבר שהיא מרגישה לצדו לא בנח. לפעמים זה ירגיש כאילו היא מפלרטטת למרות שאין לה עניין ממשי כי זה דרך הדיבור שלה. לפעמים היא תהיה ביישנית ושקטה למרות שהיא מאוד מעוניינת בחברתך. ההתנהגות משתנה אבל הגוף לא משקר. שפת הגוף היא עדינה אך ברורה מאוד ואתה יכול בעזרת גישושים מאוד קטנים ומכבדים לבדוק עד כמה העניין פה הוא הדדי, הן להכרות והן לנשיקה הראשונה ולכל מה שבא אחריה.

כמובן שיש מקום גם פשוט לשאול “זה בסדר?” “נעים לך?” אבל לפעמים השאלה הזו צריכה להשאל יותר מפעם אחת וכשיש חשש או הסתייגות מלשאול, הגוף יכול לתת לנו את התשובות בזמן אמת. בכל מקרה, קריאת שפת גוף היא מיומנות חשובה שכדאי לתרגל.

אלה הצעדים שאתה יכול לנקוט כשאתה רוצה לברר אם מישהי בעניין שלך או מעוניינת שתנשק אותה, ובהחלט לפני אינטראקציה מינית ראשונית ובכלל, בכל סיטואציה שיש בה חיבור שאתה לא בטוח לגביו. באינטראקציות כאלה אפשר להסתכל על הסימנים האלה ולהבין דרכם את הלך הרוח של מי שנמצאת לידך.

איך לנשק אישה

דבר ראשון, תרגיש כרגע איך היא לידך.
האם היא פונה לכיוונך או ממך? האם הגוף שלה רפוי או קשיח? בגדול, זה הדבר הראשון והכי חשוב שאתה רוצה להרגיש. איך הגוף שלה מתנהג לידך.

דבר שני, אם וכשזה מתאים ומרגיש טבעי, תתקרב אליה קצת יותר ממה שאתה כבר. ממש טיפה. אל תכנס לספייס האישי שלה. כבר אז הגוף שלה יתחיל לדבר. האם הוא נינוח ופונה לכיוון שלך או מתקשה ופונה ממך? תבחן איך היא כשאתה מצמצם אליה מרחק. אם היא ממש נמנעת, הגוף מתקשה והיא מתחמקת מקשר עין, שחרר. או שהיא לא בעניין עכשיו או שהיא לא בעניין בכלל. ואם היא כן אז היא תדאג ליצר אינטארקציה מחדש לאחר שתתרחק.

אם הגוף קצת מתקשה אבל כן פונה לכיוון שלך או שהיא בעצמה מביעה בך עניין אז תנסה להשאר במקום הזה. אל להתקרב יותר ותראה מה קורה לגוף שלה. אם הגוף שלה פונה יותר לכיוונך ומתרכך כנראה שיש עניין באינטאקרציה ואתה יכול תוך כדי שמירה על קצב התקדמות איטי וקשוב למה שהיא מראה לך, להמשיך להתקרב. קח את הזמן ותהיה קשוב. כדאי שתהיה שיחה ברקע של כל זה, אל תבהה בה בצורה מוזרה. אבל אם שתיקה מתאימה באותו זמן אז גם בסדר.

אם מרגיש שהגוף שלה משוחרר ונוטה לכיוונך, יתכן שהיא מתעניינת בך גם אם היא לא מביעה את זה באופן מילולי. יכול להיות שהיא ביישנית ולא יודעת מה להגיד. אם עוד אין מגע ביניכם, אתה יכול לנסות ליזום מגע קל, ראשוני, בין אם זה להתקרב אליה כך שהרגליים נוגעות, לגעת לה ביד או בירך קרוב לברך, להזמין אותה לגעת בך (“תרגישי את החולצה שלי איזו נעימה היא”. אם היא בעניין היא תזרום גם אם זה יהיה מטופש). גם פה תראה מה הגוף שלה אומר. האם משתחרר, פונה יותר אליך ומתמסר או מתקשה ומחפש מרחק. תנסה להרגיש את זה יותר מלראות את זה. זה מאוד מאוד ברור כשיש המנעות, כאילו אתה צריך למשוך אותה אליך. אם אתה מרגיש שאתה מושך, תשחרר. כשהיא תרצה בנלהבות לא תרגיש שום התנגדות.

כשאתה מרגיש התקשות של הגוף זה לא בהכרח אומר לסגת, כי לפעמים צריך להתרגל שנייה לקרבה החדשה, אבל זה כן אומר לעצור שם ולהמשיך לבדוק האם יש מגמה של נינוחות או מגמה של התקשות. אם היא משתחררת, נפלא, אם היא נשארת קשיחה זה הזמן להתרחק עוד קצת ולעשות בחינה מחודשת של הסיטואציה בהקשבה לשפת הגוף שלה.

זה אולי נשמע מורכב ומוגזם אבל זה נהיה אינטואיטיבי מאוד מהר.
זה לפעמים יכול להרגיש כמו ריקוד של התקרבות והתרחקות וזה בסדר, זה יכול להמשך ערב שלם ככה או כמה פגישות. אל תכוון לשום יעד, רק תתאמן על להקשיב. לא צריך להלחץ מהתרחקויות, זה חלק מהריקוד. רק לשים לב ולהגיב בהתאם. הכלל הוא לא להמשיך להתקרב כשהגוף שלה נוקשה ולשאוף להגיע למקום שבו היא הכי נינוחה. אם היא בעניין אתה תרגיש אותה מתמגנטת אליך מעצמה. בצורה כזו ייתכן שעד שתקבל אישור מלא מהגוף שלה היא כבר לא תתאפק ותנשק אותך בעצמה 😊

ועם כל הרומנטיקה המאוד נחמדה, לא חייבים גם להגיע לנשיקה אם אין אישור מהגוף, אולי זה לא הזמן הנכון ואולי זה גם לא נכון.
כן, ייתכן שתוכל לנשק אותה גם בלי כל זה ויתכן שהיא תזרום. אבל גם יתכן שהיא לא באמת רצתה והיא סתם זרמה איתך כי זה מה שאנחנו עושות לפעמים, כי ככה חינכו אותנו. באסה אבל זה מה שיש כרגע. אם אתה מהגברים שמספיקה להם הסכמה, תדע שאין דבר יותר מוריד מלהתמזמז עם מישהו לפני שאת מוכנה לזה. אם אתה מהגברים שמעדיפים רצון נלהב, תתחיל לקרוא שפת גוף, זה לא כזה מסובך. הגוף ברור, הוא מדויק, הוא לא משקר ולעולם לא תטרידו יותר אישה בטעות. אם תהיה קשוב לגוף שלה בכל רגע, תמיד תוכל להרגיש מתי היא מפסיקה להרגיש בנח, גם אם היא לא אומרת את זה מפורשות. וכל מה שאתה צריך לעשות זה לעצור ולהרפות מעט עד שהיא שוב נינוחה ולאפשר לה לחזור אליך בקצב שלה.

גם כלבים מבינים את כללי שפת הגוף

הלמידה הזו של שפת גוף היא לא רק להכרויות ודייטים ראשונים.
להבין את הדברים האלה יכול לפתוח לכם את הדלת למיניות בריאה בתוך מערכת היחסים שלכם ובמפגשים מיניים, למניעה של הטרדות תמימות (כי באמת שהגבולות פתאום הטשטשו, אני רואה את זה), בתקשורת עם ילדים (וואו כמה הם ברורים וכמה אנחנו מתעלמים מהם) ובכל אינטאקרציה אנושית שאנחנו מנהלים. אפילו עם חיות המחמד שלנו.

ולפני סיום, אני חייבת לשאול, איך זה שלא לימדו אותנו את הדברים האלה?
איך זה שהייתי צריכה ללמוד תקשורת של כלבים בשביל להבין את הדברים הבסיסיים האלה. לכל יצור חי יש תקשורת טבעית, פיזית, וכל בעל חיים מתקשר נפלא בעזרתה. אנחנו קיבלנו את המילים שלנו, שזו מתנה אדירה והסיבה שבגללה אנחנו מה שאנחנו, אבל בקבלה של המתנה הנפלאה הזו, זנחנו את המתנה הראשונה שקיבלנו – שפת הגוף שלנו. שפה שאנחנו בקושי שמים לב אליה למרות שהיא מתקיימת כל הזמן. המילים שלנו משקרות, הגוף שלנו לא. ובכל זאת, אנחנו מאמינים למילים שיוצאות לאנשים מהפה ולא למה שהגוף שלהם אומר.

בסופו של דבר, מה שנשאר תמיד אמת ויציב זו התקשורת הבסיסית, היצרית, החייתית שלנו שהיא אוניברסלית ויש בה את כל המידע שאנחנו צריכים בשביל ליצור חברה חדשה ולהתקרב קצת יותר למקום שבו המגדר שלנו לא יחליט עלינו.

אנחנו בעיצומו של עידן חדש. דברים שהיו מקובלים פעם, כבר לא מקובלים. גברים שהרגישו הכי נפלאים פתאום חוששים מהתואר “מטרידן” שנדמה שאין אחד שלא חטא בכך בתקופה שמי חשב על זה בכלל. אנחנו דור מעבר כזה מוזר שלא מבין עדיין את כללי המשחק החדשים כי הם עוד לא גובשו. אנחנו הנשים שזורמות כשאנחנו לא באמת רוצות כי חונכנו להיות יעד לכיבוש, אתם הגברים שמחפשים את ההסכמה כי זה היה המשחק. ופתאום המשחק השתנה וכולנו פשוט מבולבלים. 

איזה כללי משחק נשאיר לדורות שאחרינו?

מאמרים נוספים בנושא