אילוף כלבים

למי מתאים תהליך אילוף?

ייעוץ לפני אימוץ
לא כל כלב מתאים לכל משפחה וכלב שתאמצו ילווה את חייכם בעשור הקרוב ויותר. זו לא החלטה של מה בכך ויש לעשות בחירה יותר מושכלת ופחות רגשית. הפרמטרים אותם נרצה לבדוק לפני אימוץ הם – האם מתאים לכם גור או בוגר, מעורב או גזעי, גודל, פרווה, סוג הכלב, רמת אנרגיה, אופי המשפחה, סביבת מחיה, שגרה יומית. את כל השאלות האלה נוכל להעלות בפגישה אחת, בזום או אצלכם בבית על מנת לבנות את הפרופיל של הכלב האידיאלי עבורכם איתו תוכלו לגשת לעמותות. בנוסף נדבר על מה אפשר לבדוק באופי הכלב כבר במעמד המפגש בעמותה.

גור חדש בבית
תקופת הגורות היא התקופה הטובה ביותר להתחיל תהליך. בגילאים האלה נוצרים הרגלים והתניות שיכולים ללוות אתכם גם בהמשך הדרך. המטרה באימון בגיל הזה היא לדאוג שההרגלים שנוצרים הם הרגלים שיהיה לנו נח לחיות איתם. כמו כן זה הזמן לבנות תשתית טובה של תקשורת, אמון והקשבה הדדית. בזמן הזה שהגור לומד את העולם, האחריות שלכם היא להיות המלווים הטובים ביותר עבורו, לשמור עליו וללמד אותו איך חיים איתנו בעולם הזה. במקרה כזה יכול להתאים מפגש כפול חד פעמי או תהליך של מספר מפגשים בהם נכנס לעומק ונלמד התחלה של משמעת בסיסית והקשבה.

צריכים הכוונה בסיסית
לפעמים אין הרבה בעיות אבל יש מלא שאלות. בשביל זה ניתן לעשות פגישה חד פעמית, פרונטלית או בזום, ופשוט לדבר. אני שלכם במשך שעה, תוכלו לשאול מה שתרצו ולקבל ייעוץ פרטני מותאם אליכם. הרבה פעמים מפגישה אחת יוצאים עם הרבה תובנות שעושות הרבה הבדל. אם יש צורך, אפשר להמשיך לתהליך ארוך יותר.

חווים בעיות התנהגות עם הכלב
הרבה כלבים מפתחים בעיות התנהגות במהלך חייהם. החל מצרכים בבית, נבחנות מוזגמת, תוקפנות, הרס בבית, חרדות, משיכות בטיולים וחוסר הקשבה. העולם שלנו לא מאוד טבעי עבורם ואנחנו לא תמיד נענים לכל הצרכים שלהם או רואים מה באמת מפריע להם. ובשביל זה אני פה. ישנם בעיות התנהגות שניתן לפתור בעזרת שינויים קטנים בהתנהלות הבית וישנם בעיות שמצריכות תהליך ארוך יותר. לאחר פגישת אבחון נוכל להבין לעומק מאיפה הבעיות נובעות ומה תהיה הדרך הטובה ביותר לטפל בהן ואתם תחליטו אם אתם מוכנים לתהליך ולמה שהוא ידרוש מכם

כלב ישן מצויר

אופי התהליכים שלי
התהליכים נעשים כולם בגישה הומנית (חיובית, פורס פרי) ללא שימוש בטכניקות איום או הפחדה. התהליך נעשה בהתחשבות מקסימלית בכלב ובחוויה שלו וכמובן בפתרון הבעיות אותם אתם חווים איתו. בסופו של דבר התהליך הזה יוצר דינמיקה אחרת, נעימה יותר, מתגמלת יותר ושינויים קטנים מתחילים להופיע כבר מהתחלה.
בדרך כלל נתחיל בפגישת אבחון כדי לבדוק את המצב, לקבוע מטרות ולבנות דרך עבודה. ברוב המקרים אני עובדת על פי מפגשים לפי צורך. במצבים מסוימים בהם אראה שיש צורך במסגרת, אני אציע תהליך מובנה של מספר מפגשים על פי כמות התוכן שארגיש שאני צריכה להעביר לכם. אני נותנת המון מידע ותרגילים בכל מפגש ובדרך כלל אין צורך בהרבה מפגשים בשביל לייצר שינוי. ישנם תהליכים ארוכי טווח, בעיקר תהליכים רגשיים שבהם נשלב מפגשים וליווי בוואטסאפ.

מפגשים ועלויות

מפגש של שעה בזום – 200 שקלים
מפגש פרונטלי של שעה בביתכם – 300 שקלים
שיעור חד פעמי כפול של שעתיים – 450 שקלים
חינוך גורים עד גיל 4 חודשים (לתחילת התהליך) –
6 מפגשים פרונטליים – 1600 שקלים
תהליך בסיסי 3 מפגשים של שעה – 800 שקלים
תהליך פאפיז 6 מפגשים של שעה 1600 שקלים
תהליך אקסטרים 10 מפגשים של שעה 2500 שקלים

איך מתחילים?

אתם יוצרים איתי קשר בוואטסאפ, מספרים לי קצת עליכם ועל הכלב ויחד נחליט אם ואיזה מפגש ראשוני כדאי לעשות. אם יש צורך נעשה שיחה קצרה כדי להבין יותר לעומק מה יהיה לכם הכי נכון.

מיכל, בנימין ואיתן מוסקוביץ
מיכל, בנימין ואיתן מוסקוביץ
קרא עוד
שני היקרה, רצינו להודות לך על סידרת האילוף המוצלחת שעברנו עם ג'נגו ביחד אתך. פנינו אליך בתחילה כי נודה לנו שיש לך פנסיון לכלבים בבית ,שהומלץ לנו ואז נודה לנו שאת גם מאלפת כלבים ואמרנו לעצמינו, איזה יופי, שני ציפורים במכה. ג'נגו שלנו הינו גור מאד מאד, מאד אנרגטי ושמחנו להתחיל אתך את האילוף ובעיקר לקבל כל כך הרבה כלים כיצד להתנהל אתו ומיוחד איך להבין את שפת הגוף שלו. את היית "המילון" שלנו להבנת ג'נגו. נתת לנו כלים ובעיקר שיעורי בית ומפגישה לפגישה יישמנו את מה שלמדנו ממך. נכון שקשה להפוך גור להיות פתאום ממושמע וצייתן אך עם הכלים הנכונים אפשר להתנהל יותר ברוגע ולהיות יותר סבלניים כלפיו. כיום ג'נגו כבר בן 6 חודשים (קבלנו אותו בגיל 3 שבועות) ואנו רואים את תוצאות המפגשים שלנו, הוא הרבה יותר רגוע, ממושמע ובעיקר שמח!! כמו כן, יצא לנו להשאיר אותו אצלך בפנסיון, וקבלנו אותו בחזרה שמח ומאושר ורגוע וזה כמובן כל מה שבקשנו וקיווינו שיקרה. אנו ממליצים בחום רב לכל בעלי הגורים , להיעזר בכישורייך כדי להקל את החודשים הראשונים בגידול כלבם. הכתבות שאתם שולחים באימייל עוזרים מאד להמשך גידולו. אנו מקווים עוד שנים רבות להיעזר בכם ומודים לכם על העזרה, הנדיבות ובעיקר היחס החם שבו ג'נגו ואנו מתקבלים!!! בהצלחה (בטוחים שתהיה). מאחלים מכל הלב: ג'נגו, מיכל, בני ואיתן מושקוביץ
אתי, קלאודיו וטאז גולדנברג
אתי, קלאודיו וטאז גולדנברג
קרא עוד
לשני הגענו מהמלצות נהדרות שהגיעו ממכרה. והכל היה נכון! שיטת האילוף יעילה מקצועית עדינה ומלאת אהבה לכלב. את טאז אימצנו בגיל שנה בלי ידיעה מה עבר ואיפה היה בתור גור. טאז אנרגטי מאוד, ובטיולים בחוץ זה היה כמעט בלתי אפשרי הוא משך לא הקשיב והריח הכל. הוא כלב מאוד סקרן וחששן (כנראה בשל טראומות מהעבר). לאחר שתי פגישות עם שני טאז כבר החליף איתנו מבטים בזמן ההליכה והבין שאנחנו שם איתו וצריכים ללכת ביחד ולהנות. השינוי היה מדהים! בעזרת התרגולים ששני לימדה אותנו טאזוש הלך והשתפר והרגשנו שהוא ממש נהנה מהתהליך ומהחטיפים והחיזוקים שהוא מקבל. וכך גם אנחנו. היום הוא קשוב יותר ונהנה מכל הוראה, הוא כבר הרבה פחות חששן ומרגיש בטוח גם בגינות כלבים (מספיק לו רק חילופי מבטים איתנו). מיותר לציין שהאהבה של טאז כלפי שני היתה טירוף ובכל פעם מחדש היה מתרגש כל כך מההגעה שלה כאילו היה בת בית.. היחס הרגוע והמתחשב כלפיו זהו דבר ראוי להערצה ! לאחר כמה כלבים שגידלנו במהלך השנים ומספר מאלפים שבהם נעזרנו אין בכלל שאלה: שני מס' 1! אנחנו ממליצים בחום ובאהבה גדולה! הלימוד עם שני= חוויה מעולה לטאז ולנו!
שרה, אילן, אביתר, יואב וסינטה כהן
שרה, אילן, אביתר, יואב וסינטה כהן
קרא עוד
זה התחיל מחיפוש אינטרנטי שהביא אותי לאחד הסטטוסים המדהימים של שני בו היא משתפת אותנו עם בעיות שבעלי כלבים נתקלים בהן. היה לי ברור שלמרות שכלבתנו סינטה עברה פרק ראשון של 'אילוף' בצעירותה אנו זקוקים לעזרתה. מהמפגש הראשון שקבענו ועד האחרון היינו בחוויה לימודית. חוויה כי גם סינטה ציפתה בכיליון עיניים למפגש המהנה. הלימודית נבעה מכך שבכל מפגש ממש למדנו ובעצם קיבלנו כלים שיאפשרו לנו להתמודד עם האתגרים שסינטה הציבה לנו היות ולאף אחד מבני המשפחה לא היה ניסיון קודם בחיים משותפים עם כלב. היום יש לנו את היכולת להבין אולי מה מניע את סינטה (בזכות האבחנה של שני יחד איתנו היה ברור שכל פירור חטיף פשוט ישכנע אותה לעשות מה שנבקש). אנחנו מסוגלים לאלתר ולחשוב על כיוונים/כלים שיאפשרו לנו להקנות לסינטה את ההתנהגות שאנו מצפים ממנה (התנהגות בטיול, לא לברוח, השארות לבד וכו'). העבודה המשותפת (שני גייסה את כל בני המשפחה) והמונחית על ידי שני היא מאתגרת אך יותר מכל מהנה ומביאה לתוצאות מצוינות שכן סינטה של היום היא לא אותה אחת שלפניי. סינטה , אביתר , יואב שרה ואילן.
עדי וחן אלאלוף
עדי וחן אלאלוף
קרא עוד
שני המדהימה!! הגעת לחיינו לאחר שכבר נואשנו לחלוטין, זה היה או שלוקחים מאלף כלבים, או שמחזירים את הכלבה לעמותה ממנה לקחנו אותה. פטל יקירתנו, כלבה כנענית מעורבת, שאימצנו מעמותה, היתה עסוקה בלהרוס את הבית בעיקר, לנבוח ללא הפסקה, לברוח בכל הזדמנות כשמטיילים איתה בחוץ, ועם רמות אנרגיה מטורפות שלא יכולנו לשבת חמש דקות בשקט. הגענו אלייך במקרה, דרך האינטרנט ומיד חזרת אלינו. מאז עברו כמעט חודשיים. השינוי הוא תהומי. בדרכך הנעימה והמיוחדת, הצלחת לגרום לנו להבין את פטל, לתכנן את הפעולות שלנו מראש, לבנות סדר יום לכלבה, ולהביא את הבית למצב של רוגע. בטיולים, רתמה שהמלצת לנו, גרמה לטיולים הרבה יותר רגועים, והיום פטל רגועה הרבה יותר. מה היינו עושים בלעדייך? תודה רבה רבה, עדי וחן אלאלוף
הקודם
הבא