איך ללמד גור ללכת ברצועה

הטיולים הראשונים של הגור יכולים להיות מאוד מלחיצים, בעיקר אם לקח זמן עד שהתחלנו להוציא אותו מהבית. העולם פתאום גדול ומלא בגירויים שונים, רובם לא מוכרים ואולי גם מפחידים. עם כל זה הגור פתאום מוגבל בתנועה שלו ולא יכול לברוח אם הוא רוצה. זה יכול להכניס לחוסר אונים גדול כבר מהתחלה וליצור אצל הגור אנטי לצאת לטיולים.
זה לא טבעי לגור ללכת ברצועה

הגורים שלנו לא נולדים יודעים ללכת על רצועה. הליכה ברצועה, בקצב שלנו, זו מיומנות שהם צריכים לרכוש. אם מיד נשים עליהם רצועה ונצא איתם החוצה בלי להעביר אותם איזה תהליך למידה, נקבל בסופו של דבר גור שחושש, מתבלגן ברצועה או מושך מאוד. חווית הטיול כולה יכולה להיות אחרת אם רק נקדיש את הזמן ונשקיע קצת זמן בללמד את הגור שלנו ללכת על רצועה עוד לפני שהוא בכלל יוצא החוצה.

הטיולים הראשונים הכי חשובים! תעשו את זה נכון

איך ללמד גור ללכת ברצועה

חשוב מאוד לרכוש רצועה שמתאימה לגור קטן ולא לכלב הבוגר שהוא יהיה. רצועה קלילה עם קרבינה לא כבדה (התופסן שקושר בין הרצועה לרתמה).

אני אישית ממליצה יותר על רתמת גוף מאשר קולר לצוואר.
ורצועת בד רגילה או בד ארוכה (4 מטר) אבל לא פלקסי נמתחת!

  1. נרצה להתחיל להרגיל את הגור למשקל של הרצועה עליו.
   ניקח חטיפים, נשים על הגור את הרצועה ונשמוט אותה על הרצפה. נקרא לגור אלינו בהתלהבות וניתן לו חטיף. נזוז ממנו קצת וכשהוא יבוא, ניתן לו עוד חטיף.  וככה נשחק איתו בבית הלוך חזור עם חטיפים בכל עצירה כשהרצועה שמוטה על הרצפה.
   כדאי להוסיף את המילים ״חומי בוא!״ בכל פעם שמתרחקים ממנו.
  2. בשלב הבא נרצה ללמד את הגור ללכת לאן שהרצועה הולכת.
   נרים את הרצועה מהרצפה ונשחק את אותו המשחק מהשלב הקודם. הלוך חזור בבית וחטיפים בכל עצירה. חשוב לדאוג שהרצועה תמיד נשארת רפויה אז ההתרחקות מהגור צריכה להיות בתשומת לב לקצב שלו. אם הגור נבהל ובורח, שחררו את הרצועה. אנחנו עדיין לא רוצים שהוא ירגיש את המתח והמגבלה שלה. קראו לו ונסו שוב.
  3. בשלב נרגיל אותו ללכת כמו בטיול.
   במקום להתרחק ממנו, ננסה ללכת לצדו ונתן לו חטיפים על צעדים שהולך יפה ליד הרגל. ממש כל צעד או שניים נגיד לו יופי! ונתן לו חטיף.
  4. נוריד את הרצועה ממנו, אפשר להמשיך לשחק איתו קצת ונמשיך את יומינו.
את התרגילים האלה אפשר לעשות 2-3 פעמים לפני יציאה לטיול אמיתי.

עכשיו כשאתם מוכנים לצאת לטיול, חשוב לזכור שהעולם עדיין מפחיד וזה שתרגלנו הליכה יפה בבית לא אומר שהוא יצא החוצה וילך מדהים. בחוץ יש הרבה מה לראות ולא בטוח שהגור שלכם בכלל יתייחס אליכם בשלבים הראשונים. ועדיין אני ממליצה לקחת חטיפים ולנסות לעשות את אותם התרגולים האלה בטיולים הראשונים (רק ששלב 1 יבוא אחרון כשנוכל לסמוך על הגור). 

הטיולים הראשונים ממש יכתיבו את הטון של איך טיולים ייראו בהמשך.
זה לא אומר שהטיולים אמורים להראות מושלם עכשיו בשביל שיהיו מושלמים אחר כך, ההיפך! הטיולים הראשונים נועדו לאפשר לגור להכיר את העולם, לא בשביל ללמד אותו ללכת יפה. זה יגיע בהמשך בקלות אם נתנהל עכשיו בצורה נכונה וניתן לגור שלנו בטחון. לכן חשוב מאוד להיות קשובים לגור בטיולים האלה. למאמר המלא בנושא איך להיות העוגן של הגור.

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו “מדברים כלבית”

תוך שעתיים מעכשיו למדת הכל על טיול עם הגור שלך

מאמרים נוספים בנושא